Herkes hem tatil yapmak hem de bütçelerini fazla aşmamak istiyor. Hal böyle olunca herkes Türkiye’nin neresinde uygun fiyatlı tatil yapılabileceğini merak etmektedir. Bizde akıllardaki sorulara yanıt olması için uygun fiyata nerelerde tatil yapabileceğiniz ile ilgili bir yazı hazırladık.

Tatil denince herkesin aklına deniz, kum ve güneş gelmektedir. Özellikle geniş ve çocuklu aileler çok fazla para harcamadan bir hafta gibi bir süre eğlenmenin yollarını aramaktadırlar. Bu yazımızda yurt içerisinde en uygun fiyatlarla nerelerde tatil yapabileceğiniz hakkında sizlere fikir olacak yerlerden bahsedeceğiz.

                                                

AVŞA ADASI

İstanbul ve çevresinde yaşıyorsanız ucuz bir tatil yapmak için ilk olarak akıllara Avşa Adası gelmektedir. Son zamanlarda popülerliğini oldukça arttıran Avşa Adası uygun fiyatları sayesinde yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çekmektedir. İstanbul’a çok yakın olduğu için ulaşım konusunda çok rahat olan Avşa Adası, Türkiye’nin en uygun tatil yapılabilecek yerlerinden biri olarak gösterilebilir.

ERDEK

Marmara Adası içerisinde bulunan Erdek sahip olduğu kumu ve muhteşem deniziyle tüm dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Otel ve pansiyonlarında bulunduğu Erdek çok fazla büyük bir yerleşime sahip olmadığı için gezilmesi de oldukça kolaydır. Fakat Erdek’e gitmeye karar verirseniz denize gireceğiniz yeri iyi ayarlamanız gerekmektedir çünkü denizin bazı kesimlerinde denizanaları bulunabilmektedir. Gitmeden önce bu konu hakkında kesinlikle araştırma yapmanızı öneririz.

AKÇAY

Erdek’ten sonra akıllara ilk gelen yerlerden olan Akçay, Kaz Dağları’nın arasında yer almakta ve fiyatlarının uygunluğuyla bilinmektedir. Akçay’da ailenizle tatil yapmak için haftalık olarak ev tutabilirsiniz. Genel olarak da tatil beldesi olarak bilinmeyen Akçay’ın kendisine ait yaz sonunda kutlanan bir festivali de bulunmaktadır. Doğadaki yeşille ve denizdeki maviliğin birleştiği yerlerden biri olan Akçay’ın sahili düşünüldüğü kadar büyük olmasa da son derece temiz havası ve oldukça uygun fiyatlarıyla tatilinizi rahatlıkla yapabileceğiniz yerler arasındadır.

AYVALIK

Akçay’ın biraz daha ilerisinde bulunan Ayvalık oldukça uygun tatil yerlerinden biri olarak gösterilebilir. Sahip olduğu denizi ve sahili ile dikkatleri üzerine çeken Ayvalık bütçe dostu oluşu sayesinde son zamanlarda popülerliğini git gide arttırmaktadır. Genel olarak İstanbul’a yakın olduğu için İstanbul’da yaşayanların yazlık almak için tercih ettiği Ayvalık’ta birçok otel de bulunmaktadır. İsterseniz Ayvalık’a gelince otelde kalabilir veya daha uygun fiyatlara pansiyonda da kalabilirsiniz. Ayvalık’ta denize girmek için en uygun yerlerden biri olarak da Sarımsaklı Plajı gösterilebilir.

SAMSUN

Hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi bir öneme sahip olmasıyla öne çıkan Samsun’da uygun fiyatlara tatilinizi yapabilirsiniz. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 mayıs günü gelerek Kurtuluş Mücadelesini başlattığı yer olan Samsun’da tarihe tanıklık etmek mümkündür. Tarihi olayların yaşandığı Samsun’da keyifli bir tatil geçirebilmeniz için isterseniz denize de girebilirsiniz. Ancak, Karadeniz’de bulunduğu için yağmur yağma ihtimalini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz. Bu yüzden planlarınızı yapmadan önce kesinlikle önce hava durumuna bakmanız iyi olacaktır.

DİDİM

Genellikle İngilizler tarafından rağbet gören Didim koylarıyla diğer yerlerden ayrılmaktadır. Sahili düşünüldüğü kadar büyük olmasa da Didim sahip olduğu berrak ve temiz deniziyle dikkatleri üzerinde çekmektedir. Sığ bir deniz ve kumsallardan oluşan Didim’de tatil yapmak isteyenler için fiyatlar oldukça uygun olmaktadır.  Ailecek Didim’de çok uygun fiyatlara tatil yapabilirsiniz.

GÖKÇEADA

Gökçeada’da tatil yapmaya karar verdiğinizde denizde balıklarla beraber yüzmenin keyfini çıkaracağınızı bilmeniz gerekmektedir. Bozulmamış doğasıyla Gökçeada uygun fiyatlı tatil yerleri arasında gösterilebilmektedir. Denizi bir miktar soğuk olsa da Gökçeada sakinliği ile sizleri kendine çekecektir.

Türkiye’de Hesaplı Yaz Tatili Yapabileceğiniz Yerler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir